Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Допорогова закупівля продуктів харчування: чи можна укладати декілька договорів?

06.02.2018 1143 0 1

Чи можна проводити одну закупівлю на різні продукти харчування, тобто різні предмети закупівель? Чи вважатиметься порушенням укладання одного договору за результатами торгів на різні предмети закупівель?

Аби відповісти на це запитання, слід не тільки комплексно проаналізувати нормативно-правову базу, яка регулює порядок здійснення публічних закупівель, укладання договорів, а й врахувати практику господарських судів, що склалася на сьогодні.

Почнемо з аналізу законодавчих норм. Так, відповідно до ч. 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу (далі – ЦК) цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки, зокрема, з договорів та інших правочинів.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу (далі – ГК) господарські зобов’язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать. Положеннями ст. 202, 626 ЦК визначено, що договором (правочином) є дії осіб, спрямовані на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлює Закон від 25.12.15 р. № 922 «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922). Дія цього документа поширюється на замовників-бюджетників за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт – 1 млн 500 тис. грн. (абзац другий ч. 1 ст. 2 Закону № 922). Під час закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вказану величину (так звані допорогові закупівлі), замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель ProZorro з метою відбору постачальника товарів, надавача послуг та виконавця робіт для укладення договору.

Водночас п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 визначено, що договір про закупівлю – це договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари. Згідно з ч. 1 ст. 36 цього Закону такий договір укладається в письмовій формі відповідно до положень ЦК та ГК, з урахуванням особливостей, визначених Законом № 922.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали