Житлові субсидії: вивчаємо нові правила надання
На сьогодні одним із найбільш актуальних питань є забезпечення належного рівня соціального захисту населення щодо оплати житлово-комунальних послуг (далі – ЖКП). Розглянемо, якими нормативно-правовими актами слід керуватися для визначення права особи на одержання житлової субсидії та яким є оновлений порядок її надання.
Державна допомога громадянам на оплату ЖКП надається у вигляді житлових субсидій, які призначаються з урахуванням сукупного доходу та майнового стану сім’ї.
Через Програму житлових субсидій держава компенсує сім’ям витрати на оплату ЖКП у межах нормативів споживання послуг, що перевищують обсяг обов’язкового платежу.
Нагадаємо, що постановою КМУ від 06.08.14 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» було запроваджено нову соціальну норму житла та соціальні нормативи користування ЖКП, а також змінено порядок призначення житлових субсидій.
У минулому опалювальному періоді житлову субсидію одержували понад 6,7 млн домогосподарств.
На сьогодні обов’язкова частка плати за ЖКП отримувачів субсидій визначається для всіх категорій домогосподарств за єдиною формулою і залежить лише від доходу сім’ї. Тобто що більші доходи сім’ї, то більшим є відсоток обов’язкової плати за ЖКП. Відповідний принцип збережено і з 01.05.18 р.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року