Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Поточний ремонт та його особливості

13.03.2019 5289 0 1

У консультації ви знайдете відповіді на запитання про те, як не припуститися помилки в разі проведення поточного ремонту та не перетнути тонку межу між поточним і капітальним ремонтом, якими документами оформлювати та відображати в бухобліку господарські операції, пов’язані із цим видом ремонту, та інші.

Що таке поточний ремонт?

Поточний ремонт – це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій та інженерного обладнання. Якщо будівля загалом не підлягає капремонту, комплекс робіт із поточного ремонту може враховувати окремі роботи, які класифікуються як такі, що відносяться до капітального, крім робіт, які передбачають заміну та модернізацію конструктивних елементів будівлі (лист Мінрегіонбуду від 15.07.09 р. № 9/9-1056 (далі – Лист № 1056), із посиланням на лист Держкомбуду від 30.04.03 р. № 7/7-401).

Якою є періодичність проведення поточного ремонту?

Поточний ремонт повинен проводитися із періодичністю, що забезпечує ефективну експлуатацію будівлі або об’єкта з моменту завершення його будівництва (капремонту) до моменту поставлення на черговий капремонт (реконструкцію) (Лист № 1056).

Відповідно до Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації № 11), суб’єкт держсектору має підтримувати технічний стан, продуктивність об’єкта і контролювати його ефективне використання в діяльності установи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали