Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Особливості набуття повноважень тергромадами

01.06.2018 389 0 1

Триває процес децентралізації, започаткований Законом від 05.02.15 р. № 157-VІІІ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (далі – Закон № 157). Розглянемо деякі моменти щодо набуття повноважень тергромадами та держпідтримки місцевого самоврядування.

Засади створення, функціонування об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ) та набуття ними повноважень змінилися згідно із Законом від 03.04.18 р. № 2379-VІІІ (набув чинності з 01.05.18 р.). Насамперед суттєво оновлено норми Закону № 157 у частині набуття повноважень місцевими радами після їх приєднання до ОТГ.

На сьогодні повноваження сільських, селищних рад та сільських, селищних голів тергромад, що приєдналися до міської ОТГ, припиняються з моменту ухвалення сільськими та селищними радами рішення про добровільне приєднання до міської ОТГ. Раніше для цього вимагалося рішення сільських, селищних міських рад про приєднання до міської ОТГ.

Крім того, відтепер у ст. 83 оновленого Закону № 157 не йдеться про порядок набуття повноважень виконкомів сільських, селищних рад, якщо ці ради приєднуються до міської ОТГ.

Із Закону № 157 вилучено норму щодо поширення на територію приєднаної до міської ОТГ тергромади повноважень із моменту припинення повноважень сільської, селищної ради.

Важливим є також те, що з моменту припинення повноважень сільським, селищним головою тієї тергромади, що приєдналася до ОТГ, набуті головами сільських, селищних, міських ОТГ повноваження поширюються на територію тергромади, що приєдналася до ОТГ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали