Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Місцеві податки та збори в доходах ОМС

28.11.2018 1816 0 2

Одним із важливих джерел доходів бюджетів органів місцевого самоврядування (далі – ОМС) є місцеві податки та збори. Їх види та порядок установлення розглянемо в цій консультації, зупинившись детально на питаннях плати за землю.

Порядок установлення місцевих податків та зборів визначено Податковим кодексом (далі – ПК). Їх запровадження та встановлення розміру ставок (у межах, визначених ст. 12 ПК) належить до повноважень ОМС.

Так, згідно з п. 12.3 ПК сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у межах своїх повноважень ухвалюють рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Тому ОМС мають реальні можливості впливати на обсяги надходжень зазначених платежів до відповідних бюджетів. Отже, формування значної частини доходів власних бюджетів перебуває у прямій залежності від того, наскільки ефективно ОМС зможуть організувати запровадження місцевих податків і зборів та збільшення їх надходжень до бюджету.

Слід зазначити, що в структурі надходжень до загального фонду місцевих бюджетів плата за землю становить майже 15 %, а в надходженнях місцевих податків і зборів – понад 50 %.

Перелік місцевих податків та зборів установлено ст. 10 ПК (див. рис.). Виходячи з нього, кожна сільська, селищна чи міська рада ухвалює рішення про встановлення на своїй території тих чи інших місцевих податків та зборів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали