Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як заповнити платіжне доручення при перерахуванні коштів на електронний рахунок СЕА ПДВ?

08.06.2018

Як бюджетній установі – платнику податків на загальних підставах пере рахувати кошти з власного поточного рахунка на електронний рахунок системи електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА)? Які реквізити слід зазначати у платіжному дорученні?


Відповідно до п. 2001.2 Податкового кодексу (далі – ПК) платникам податку автоматично відкриваються рахунки в СЕА.

Зверніть увагу: згідно з п. 4 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.14 р. № 569 (далі – Порядок № 569), рахунок у СЕА (далі – е-рахунок) – це рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти в сумі, необхідній для досягнення суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов’язань із ПДВ.

Е-рахунки відкриваються Казначейством автоматично на безплатній основі і виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФС надсилає Казначейству не раніше ніж за один робочий день до дати реєстрації особи платником податку (п. 5 Порядку № 569).

Казначейство відповідно до ст. 69 ПК надсилає ДФС повідомлення про відкриття е-рахунка в день його відкриття (п. 6 Порядку № 569). Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його е-рахунка.

Для перерахування коштів із власного поточного рахунка на е-рахунок отримувач має заповнити платіжне доручення так:

  • у полі «Отримувач» вказати назву платника;
  • полі «Код» – податковий номер платника податку, за яким ведеться облік у контролюючих органах;
  • полі «Банк отримувача» – «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;
  • полі «Код банку» – код «899998»;
  • полі «№ рахунка» – номер рахунка, указаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Реквізит «Призначення платежу» заповнюється з урахуванням вимог додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.04 р. № 22 (далі – Інструкція № 22).

Відповідно до п. 3.8 Інструкції № 22 цей реквізит заповнюється так, аби надати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких перераховуються кошти отримувачу. Повноту інформації визначає платник виходячи з норм законодавства України.

У разі перерахування коштів із власного поточного рахунка на е-рахунок у полі № 4 друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «Перерахування з власного поточного рахунка на електронний рахунок».

У розрахункових документах на сплату (стягнення) платежів до бюджету цей реквізит заповнюється на підставі Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 24.07.15 р. № 666.

Саме такий порядок заповнення платіжного доручення для перерахування коштів на е-рахунок пропонує ДФС (див. ЗІР, категорія 101.17).

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
26.02.2025
Дистанційна робота: трудовий договір з урахуванням норм воєнного стану
У реаліях нашого часу багато підприємств перевели своїх працівників на дистанційну роботу і з новими працівниками укладають трудові договори на умовах саме такої роботи (зрозуміло, коли ця форма співпраці можлива). Однак у разі організації даного виду трудових відносин роботодавцю слід знати та дотр...
17.03.2025
Надбавка за англійську мову: затверджено порядок установлення
Наша країна невпинно наближається до набуття членства в Європейському Союзі, тому знання іноземної мови знадобиться багатьом. Постановою КМУ від 07.03.2025 № 257 затверджено Порядок установлення надбавки за володіння англійською мовою деяким категоріям осіб (далі – Постанова № 257, Порядок № 2...
07.04.2025
Функції та повноваження ОМС у галузі оборонної роботи та щодо територіальної оборони
В умовах правового режиму воєнного стану органи місцевого самоврядування (далі – ОМС) продовжують виконувати свої повноваження щодо забезпечення життєдіяльності територіальних громад, а також допомагають військовим підрозділам. Проте не всі способи підтримки військових підрозділів відповідають...
Нове
30.12.2024
Чи може бюджетна установа обмежити видатки на охорону праці?
Закон від 14.10.1992 № 2694-ХІІ «Про охорону праці» (далі – Закон № 2694) передбачає спрямування на заходи з охорони праці щонайменше 0,5 % фонду оплати праці за попередній рік. В умовах воєнного періоду є дефіцит бюджетних коштів. Як бюджетним установам фінансувати заходи з охорон...
17.12.2024
Держбюджет-2025: функціонування та оплата праці владних органів
Закон від 19.11.2024 № 4059-ІХ «Про Державний бюджет України на 2025 рік» (далі – Закон № 4059) крім деталізації обсягів доходів та видатків наступного року містиmь інші норми щодо держорганів – щодо особливостей їх функціонування в 2025 році, оплати праці персоналу, упорядку...
09.12.2024
Держбюджет-2025: зупинення дії законодавчих норм
Так уже повелося в нашій країні, що спочатку затверджуються численні закони, а згодом з різних причин (найчастіше – через фінансову незабезпеченість) дію окремих норм начебто тимчасово призупиняють. Розглянемо, що передбачають деякі норми ч. 3 Прикінцевих положень Закону від 19.11.2024 № 4059-...
Кращі матеріали