Майно в зоні АТО: як проводити інвентаризацію?
Терміни проведення інвентаризації в бюджетних установах
Інвентаризація: основні етапи проведення
Інвентаризація дебіторської та кредиторської заборгованостей
Відображення в бухобліку результатів щорічної інвентаризації
Ревізія результатів річної інвентаризації
Місцезнаходженням установи є територія, що входить в зону АТО. Як провести інвентаризацію активів та зобов’язань, яка є обов'язковою для всіх?
Нагадаємо, що правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначено Законом від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996).
Відповідно до ст. 2 Закону № 996 усі юридичні особи, створені відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність.
Питання організації бухгалтерського обліку в бюджетній установі належать до компетенції уповноваженого органу (посадової особи), який здійснює керівництво цією установою та несе відповідальність за організацію бухобліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах відповідно до установчих документів та чинного законодавства (пп. 2, 3 ст. 8 Закону № 996).
Для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності бюджетні установи зобов’язані проводити інвентаризацію активів і зобов’язань, під час якої перевіряється і документально підтверджується їх наявність, стан і оцінка. Цю вимогу передбачено ст. 10 Закону № 996.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року