Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Для забезпечення сучасної середньої освіти надаватиметься субвенція

04.07.2018 361 0 0

Розвиток суспільства має бути безперервним процесом. Забезпечити це без високоосвічених спеціалістів неможливо, тому готувати громадян до професійної роботи держава має змалечку. Тож розглянемо один із фінансових аспектів, що сприятиме успішній реалізації реформи загальної середньої освіти.

На жаль, стан середньої освіти не відповідає реальним потребам українського суспільства, тому вирішено запозичити досвід провідних європейських країн щодо сучасних складових системи середньої освіти. Засади реформування освітньої галузі містить Закон від 05.09.17 р. № 2145-VІІІ «Про освіту».

Щодо модернізації освіти, то вона проголошена в Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», затвердженій розпорядженням КМУ від 14.12.16 р. № 988 (далі – Концепція), запроваджувати яку планується на період до 2029 року.

Зауважимо, що на сьогодні МОН фактично створює нові стандарти освіти, які мають ураховувати не лише сучасні підходи до навчання, а й особливості розвитку дитини на кожному з рівнів освіти. Тобто щоб школярі здобували в закладах загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) уміння й навички, необхідні для подальшої успішної професійної діяльності.

Звісно, реалізація таких задумів можлива за умови фінансової забезпеченості цієї амбітної програми. Одним із документів, що допоможе практично реалізувати нові засади реформи, є Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», затверджений постановою КМУ від 04.04.18 р. № 237 (далі – Постанова № 237, Порядок № 237).

Отже, вищезгаданим нормативно-правовим актом установлено правила надання субвенції. Крім того, він передбачає здійснення закупівлі для ЗЗСО матеріалів, меблів, обладнання на засадах співфінансування. Тобто частково – коштом субвенції, а частково – коштом місцевих бюджетів. Пропорція залежить від місця розташування закладів (у містах обласного значення чи розташованих у районах та в об’єднаних територіальних громадах, або ж селах (селищах) зі статусом гірських населених пунктів, чи в пунктах, розташованих на лінії зіткнення). Наприклад, якщо заклад розташований у місті обласного значення, то закупівля на 70 % здійснюватиметься за рахунок субвенції, а решта – коштом місцевих бюджетів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали