Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Бюджетна програма: наслідки неналежного виконання

13.08.2019 2862 0 1

Із цієї консультації ви дізнаєтеся, що таке бюджетна програма, які санкції передбачено за її неналежне виконання, а також хто саме та в який спосіб має право притягти порушника до відповідальності.

Бюджетна програма (далі – БП) – це сукупність заходів, спрямованих на досягнення єдиної мети, завдань та очікуваного результату, визначення та реалізацію яких здійснює розпорядник бюджетних коштів відповідно до покладених на нього функцій (пп. 4 п. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу, далі – БК).

У бюджетному процесі програмно-цільовий метод (далі – ПЦМ) застосовується на рівні державного та місцевих бюджетів.

Особливими складовими ПЦМ у бюджетному процесі є: БП, відповідальні виконавці БП, паспорти БП, результативні показники БП.

БП формуються головними розпорядниками бюджетних коштів (далі – головний розпорядник) під час підготовки пропозицій до бюджетної декларації (прогнозу місцевого бюджету) та складання бюджетного запиту з урахуванням планів діяльності на середньостроковий період, прогнозних та програмних документів економічного й соціального розвитку.

Відповідальний виконавець БП визначається головним розпорядником за погодженням із Мінфіном (місцевим фінансовим органом). Таким виконавцем може бути головний розпорядник за БП, виконання яких забезпечується його апаратом, та/або розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня, який забезпечує виконання БП у системі головного розпорядника.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали