Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Видалення дерев: документальне оформлення та облік

19.07.2016 7019 0 1

Із цієї консультації ви дізнаєтеся: як правильно здійснити операцію з видалення дерев, якими нормативними документами керуватися при оприбуткуванні дров, як здійснити оцінку вторинної сировини та відобразити ці операції в бухобліку бюджетної установи.

Загальні положення

Іноді в процесі діяльності в бюджетної установи з’являється необхідність видалити дерева або очистити земельну ділянку від чагарника для облаштування території чи запобігання аварійній ситуації, яка може виникнути через такі зелені насадження. Тобто йдеться про видалення зелених насаджень на земельних ділянках, які знаходяться в межах та за межами населеного пункту.

Перш за все розберемося, що таке зелені насадження. Згідно зі ст. 1 Закону від 06.09.15 р. № 2807-IV «Про благоустрій населених пунктів» це деревна, чагарникова, квіткова та трав’яна рослинність природного і штучного походження на визначеній території населеного пункту.

Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах та процедуру отримання ордера на їх видалення затверджено постановою КМУ від 01.08.06 р. № 1045 (далі – Порядок № 1045).

Механізм видалення дерев, кущів за межами населених пунктів визначається відповідними тимчасовими порядками, які затверджуються рішеннями районних рад народних депутатів на підставі ч. 2 ст. 43 Закону від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон № 280). Як правило, указані регламенти в частині отримання дозволів на видалення зелених насаджень за межами населеного пункту повністю дублюють Порядок № 1045.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали