Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Облік виявленої нестачі матеріальних цінностей

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як визначити розмір збитків від нестачі матеріальних цінностей, виявленої в ході інвентаризації.

Регулювання інвентаризаційних різниць

Згідно з п. 4 розд. ІV Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879, нестача запасів у межах установлених норм природного убутку, виявлена під час інвентаризації, списується за розпорядженням керівника на видатки. Зазначимо, що норми природного убутку можуть застосовуватися лише в разі виявлення фактичних нестач і після взаємозаліку нестач цінностей і лишків внаслідок пересортиці.

Такий взаємозалік допускається тільки щодо запасів однакового найменування і тотожної кількості за умови, що лишки і нестачі утворились за один і той самий період, що перевіряється, та в однієї і тієї самої матеріально відповідальної особи.

За відсутності норм природного убутку втрата розглядається як нестача понад норму. Нестача цінностей понад норми природного убутку, а також втрати від псування цінностей списуються з балансу та відносяться на рахунок винних осіб у розмірі, визначеному відповідно до законодавства. Якщо ж винні особи не встановлені, втрати зараховуються на позабалансовий рахунок до моменту встановлення винних осіб або закриття справи згідно із законодавством.

Визначення розміру збитків

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали