Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Розрахунки з дебіторами та кредиторами

25.10.2018 2177 0 2

Меморіальні ордери в бюджетних установах

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про порядок складання меморіальних ордерів № 4–8.

Суб’єкти держсектора проводять розрахунки з дебіторами досить часто. Саме тому інформація про такі розрахунки має належним чином відображатися в меморіальних ордерах (далі – МО), а саме в МО № 4 «Накопичувальна відомість за розрахунками з дебіторами», де ведеться облік розрахунків із різними підприємствами, установами та організаціями, які є дебіторами суб’єкта держсектора, відповідно до Порядку складання типових форм меморіальних ордерів та інших облікових регістрів суб’єктів державного сектора, затвердженого наказом Мінфіну від 08.09.18 р. № 755 (далі – Порядок № 755) (див. табл. 1).

Дебіторська заборгованість – сума заборгованості суб’єкта держсектора на певну дату, що виникає внаслідок обмінних та необмінних операцій (абзац четвертий п. 4 розд. 1 НП(С)БОДС 124, п. 1.2 Порядку бухгалтерського обліку окремих активів та зобов’язань бюджетних установ, затвердженого наказом Мінфіну від 02.04.14 р. № 372, далі – Порядок № 372).

Попередня оплата (аванс) – оплата товарів (робіт, послуг), які будуть поставлені (виконані, надані) установі після отримання платежу, у разі якщо здійснення попередньої оплати (авансу) передбачено бюджетним законодавством (п. 1.2 Порядку № 375).

Слід пам’ятати, що існують чітко визначений чинним законодавством Перелік товарів, робіт та послуг, за які бюджетні установи можуть здійснювати попередню оплату, та строки авансування, передбачені постановою КМУ від 23.04.14 р. № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали