Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Поняття та види нематеріальних активів

29.11.2016 877 0 1

Нормативні документи:

У цій консультації розглянемо, які саме види активів законодавець відніс до нематеріальних (далі – НМА) і які з них можуть стати об’єктом обліку для бюджетної установи. Зразу зазначимо, що в більшості випадків для суб’єктів господарювання в бюджетній сфері, створених для виконання соціальних функцій у галузі охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту тощо, підстав для обліку таких активів немає. Але в цьому треба впевнитися, аби мати аргументи на той випадок, якщо контролери наполягатимуть на врахуванні їх у складі активів установи.

Законодавча база

Основним документом, що визначає види НМА як об’єктів бухобліку та правила ведення такого обліку, є НП(С)БОДС 122 «Нематеріальні активи». До НМА згідно з п. 4 розд. І цього стандарту відноситься немонетарний актив, який не має матеріальної форми та може бути ідентифікований. У свою чергу, немонетарними активами в цьому документі визначені всі активи, крім грошових коштів, їх еквівалентів та дебіторської заборгованості у фіксованій (або визначеній) сумі грошей.

Перелік наведених у п. 2 розд. ІІ цього стандарту видів НМА не є вичерпним. Але для вивчення питання по суті різновидів такого роду активів буде достатньо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали