Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Первісна вартість запасів: приклади

06.06.2016 324 0 2

В продовження теми, початої в статті «Первісна вартість запасів: теорія», покажемо на прикладах, як сформувати первісну вартість одиниці отриманих за плату запасів та відобразити операції в бухобліку.

Приклад 1
Для забезпечення діяльності клінічна лікарня використовує медикаменти. Відповідно до законодавства вона є платником ПДВ, оскільки надає платні послуги.
У кошторисі лікарні передбачено бюджетні асигнування:

  • на придбання медикаментів: за загальним фондом – за КЕКВ 2220 (загальна вартість товару, включаючи ПДВ); за спеціальним фондом (власними надходженнями) – за КЕКВ 2220 (вартість товару без ПДВ) та за КЕКВ 2800 (сума ПДВ у вартості товару, що відноситься до податкового кредиту);
  • на доставку медикаментів транспортною організацією – за КЕКВ 2240.

Клінічною лікарнею придбано медикаменти (кардіомагніл, 1 000 ампул) за рахунок асигнувань спеціального фонду шляхом попередньої оплати в сумі 120 000 грн. (у т. ч. ПДВ – 20 000 грн.). За рахунок асигнувань спеціального фонду також сплачено ввізне мито в сумі 10 000 грн. та послуги з доставки медикаментів у сумі 360 грн. (у т. ч. ПДВ – 60 грн.).

Оскільки первісна вартість одиниці придбаних запасів визначається діленням фактичних витрат, що пов’язані із їх придбанням, на загальну кількість придбаних запасів, то необхідно визначити суму всіх понесених витрат.

Отже, витрати, пов’язані із придбанням медикаментів, включатимуть:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали