Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Особливості обліку об’єктів права інтелектуальної власності

30.11.2016 1251 0 1

Нормативні документи:

У консультації «Поняття та види нематеріальних активів» ми зазначали, що в обліку бюджетних установ можуть відображатися лише ті з наведених у НП(С)БОДС 122 видів нематеріальних активів (далі – НМА), які пов’язані із придбанням прав на використання об’єктів права інтелектуальної власності (далі – ОПІВ). Як упевнитися, що ми маємо справу саме з такими об’єктами, яким може бути документальне супроводження операцій з ОПІВ, як це має знайти своє відображення в обліку, розглянемо в цій консультації.

Нагадаємо, що спеціальні норми, у яких вживається поняття права інтелектуальної власності, перелік ОПІВ, вказівки щодо оформлення договірних відносин за операціями із правами на ОПІВ, містяться у главах 35–46 та 75 ЦК та Законі від 23.12.93 р. № 3792-ХІІ «Про авторське право і суміжні права» (далі – Закон № 3792). Саме виходячи з цих документів ми об’єднали в окрему групу права на такі об’єкти в попередній консультації (див. таблицю на с. 25 цього номера). Пізніше ми визначимося, які з них для нас є більш цікавими, а які – менше.

Як і для інших видів НМА, правила бухобліку прав на ОПІВ установлено в НП(С)БОДС 122, а деталізацію окремих позицій облікових правил – у Методичних рекомендаціях з бухгалтерського обліку нематеріальних активів суб’єктів державного сектора, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.11 р. № 11 (далі – Методрекомендації № 11).

Спільним документом для суб’єктів господарювання всіх форм власності є наказ Мінфіну від 22.11.04 р. № 732, яким затверджено типові форми первинного обліку об’єктів права інтелектуальної власності у складі НМА (далі – Наказ № 732).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали