Особливості обліку комп’ютерних програм
Розглянемо операції з придбання комп’ютерних програм (далі – КП) (у т. ч. операційної системи) та порядок їх відображення в обліку за трьома варіантами: у складі основних засобів (далі – ОЗ), роялті як оплата послуг (крім комунальних) та нематеріальних активів (далі – НА).
Відповідно до ст. 1 Закону від 23.12.93 р. № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» (далі – Закон № 3792) КП – це набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів чи в будь-якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування комп’ютером, які приводять його в дію для досягнення певної мети або результату (це поняття охоплює як операційну систему, так і прикладну програму, що виражені у вихідному або об’єктному кодах).
Із визначення випливає, що видами КП може бути операційна система та інші прикладні КП.
КП належать до об’єктів права інтелектуальної власності (ст. 420 Цивільного кодексу, далі – ЦК) та до об’єктів авторського права (п. 2 ст. 433 ЦК, п. 3 ст. 8 Закону № 3792).
Що стосується майнових прав на КП, то згідно зі ст. 424 ЦК такими є:
- право на використання об’єкта права інтелектуальної власності (далі – ПІВ);
- виключне право дозволяти використання об’єкта ПІВ.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року