Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Визначення справедливої вартості основних засобів

11.08.2016 3091 0 1

Нормативна база:

  • Методрекомендації з обліку ОЗ – Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектора, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11;
  • НП(С)БОДС 121 – НП(С)БОДС 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.10 р. № 1202.

Розглянемо, у яких ситуаціях необхідно визначати справедливу вартість об’єкта основних засобів (далі – ОЗ) і як це зробити відповідно до законодавства.

Безплатне отримання об'єкта ОЗ

У даному випадку комісія бюджетної установи приймає об’єкт ОЗ, ураховуючи при цьому, що ціна такого активу визначається за справедливою вартістю. Відповідно до міжнародних і національних стандартів бухгалтерського обліку справедливою є та вартість, яку пропонує покупець, а не та, яку може встановити комісія.

Крім того, комісія складає акт приймання-передачі, але ціну встановлює або на підставі цін, зазначених у первинних документах, які надійшли разом з активом (при наявності вартісних показників справедлива вартість не визначається), або за справедливою вартістю, установлюваною згідно з діючим законодавством (при відсутності вартісних показників у первинних документах).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали