Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Новий звіт з ЄСВ: що змінилось

Наталя Волкова

27.05.2016 5371 0 2

Наказом Мінфіну від 11.04.16 р. № 441 (далі – Наказ № 441) затверджено нову редакцію Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435, Звіт).

Більшість вимог до складання Звіту змін не зазнала. Однак є відмінності, загалом пов’язані зі зміною реквізитів та структури форм звітності. Наприклад, розд. I «Загальні положення» уже не містить норми щодо надання представником органу доходів і зборів розписки платнику про прийняття звіту, оскільки форми такої розписки в новій формі Титульного аркуша Звіту немає. Тепер на примірнику, що залишається у платника за його бажанням, проставляється штамп «Отримано». Із цієї ж причини тепер у Титульному аркуші не проставляється кількість аркушів та рядків у розрізі кожної таблиці та загальна їх кількість. Натомість нова форма такого аркуша містить поле для відмітки про подання тієї чи іншої таблиці Звіту.

Про зміни в інших формах, зокрема наведених у додатку 4 до Порядку № 435 у новій редакції, зазначимо таке. Із заголовної частини таблиці 1 (стосовно нарахування ЄСВ на доходи найманих осіб) вилучено показники щодо застосування понижуючого коефіцієнта ЄСВ. Це пов’язано зі скасуванням норм, якими його було запроваджено. Вилучено додаток до таблиці 1 щодо заборгованості із зарплати та додаток до таблиці 4 (щодо нарахування ЄСВ на доходи військовослужбовців) для виправлення помилок, допущених до 01.01.11 р. Розмір таблиць 1 та 4 істотно зменшився, оскільки тепер в них немає рядків для різних ставок податку залежно від видів виплат та категорій страхувальників, як це було раніше (їх замінив один рядок – з 22 %), та рядків, де відображався утриманий із доходів особи ЄСВ (наразі така процедура не проводиться). Таблиця 5 не зазнала жодних змін. Нічого не змінилось і в таблиці 6, що, на перший погляд, здається дивним з огляду на скасування норми щодо утримання внеску. Та, скоріш за все, реквізит під номером 20 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний період (із заробітної плати/доходу)» залишився на той випадок, якщо потрібно буде зробити донарахування або утримати зайво нараховані суми внеску.

В оновленому Порядку № 435 тепер немає норми щодо черговості врахування видів виплат працівникові для порівняння з максимальною базою нарахування ЄСВ, необхідного при заповненні таблиці 6 Звіту. Раніше в цьому була необхідність, оскільки для різних видів виплат застосовувалась різна ставка ЄСВ. Із запровадженням загальної для всіх видів виплат ставки ЄСВ у розмірі 22 % не важливо, які саме виплати обумовили досягнення максимальної величини.

Зазнав змін додаток 2 до Порядку № 435, у якому наведено коди категорій застрахованих осіб – у зв’язку із змінами в законодавстві тепер він містить інформацію про ставки ЄСВ до 31.12.15 р. та після цієї дати.

Порядок № 435 доповнено нормою, якою конкретизовано: якщо Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, з якихось причин не подано, то його треба подати до органу доходів і зборів за формою, що діяла з 01.05.15 р.

Звітним періодом для подання Звіту установами залишився місяць. Як і раніше, його слід подавати протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день.

І на завершення зазначимо, що оновленим Порядком № 435 слід керуватися з 1-го числа місяця, що настане за місяцем опублікування Наказу № 441. Дані зміни набувають чинності з 1 червня 2016 року, а отже подавати звіт з ЄСВ за новою формою потрібно в липні за звітний місяць (червень 2016 року).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

3312 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали