Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Електронний обмін документами із ФСС

20.03.2020 2513 0 1

Із цієї консультації ви дізнаєтеся, як налагодити обмін електронними документами із Фондом соціального страхування (далі – ФСС), які саме документи ви можете подати до ФСС в електронному вигляді без підтвердження на паперових носіях та як заповнити заяву-розрахунок для надання матеріального забезпечення, додатки до неї і відзвітувати про отримані кошти.

Із жовтня 2018 року страхувальник (роботодавець) може подавати Заяву-розрахунок для надання допомоги за листками непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФСС за формою, затвердженою постановою правління ФСС від 19.07.18 р. № 12 (далі – заява-розрахунок), в електронному вигляді.

З метою створення належних умов експлуатації автоматизованої інформаційної системи приймання електронних документів від страхувальників у робочих органах ФСС наказом виконавчої дирекції ФСС від 25.09.18 р. № 442-од затверджено Примірний договір про подання електронних документів до ФСС.

Алгоритм дій страхувальника (роботодавця) такий:

  • заповнює бланк примірного договору. До речі, його можна роздрукувати зі спеціалізованого програмного забезпечення, яке використовує ваша установа для подання електронних документів, або у відділенні ФСС;
  • підписує договір;
  • додатково можна роздрукувати сертифікати електронного підпису (далі – ЕП), заповнити заяву про реєстрацію ЕП і роздрукувати її, адже спочатку все подається в паперовому вигляді.

У договорі визначено всі вимоги до створення та подання електронних документів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали