Електронна звітність в умовах реального часу
У консультації розглянемо, як підключитися до автоматизованої системи подання електронної звітності клієнтів Держказначейства (далі – АС «Є-Звітність») та як звітувати, а також наведемо відповіді на найпоширеніші запитання, що виникають під час подання електронної звітності.
Відповідно до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.01.12 р. № 44 (далі – Порядок № 44), із квітня 2018 року звітність складається та подається із застосуванням АС «Є-Звітність». Спочатку ця система працювала в тестовому режимі, а після успішної апробації – на постійні основі.
Відповідно до п. 14 розд. І Порядку № 44 у процесі подання звітності до органів Держказначейства може здійснюватися обмін документами в електронному вигляді, зокрема й електронними документами. Для подання звітності в електронному вигляді слід дотримуватися вимог Законів від 22.05.03 р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» і від 05.10.17 р. № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».
Держказначейство забезпечує розміщення на своєму офіційному вебсайті інформації про порядок роботи в АС «Є-Звітність».
Підтвердженням успішної передачі звітності до органів Казначейства є повідомлення про статус переданого документа в АС «Є-Звітність». Утім, розглянемо все по черзі.
Держказначейство покроково розписало порядок підключення до АС «Є-Звітність». Наглядна ілюстрація з підключення розміщена на офіційному сайті Держказначейства (див. рис.).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року