Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Бухоблік закупівлі медикаментів

02.02.2018 2394 0 0

Із початку 2018 року бюджетна установа отримала планові асигнування для проведення централізованої закупівлі товарів медичного призначення та їх подальшого розподілу. На яких субрахунках слід відображати надходження та списання таких медикаментів?

Станом на 1 січня 2018 року Інструкція про порядок відображення в обліку закладів та установ системи Міністерства охорони здоров’я України операцій із централізованого постачання матеріальних цінностей, затверджена наказом МОЗ від 26.03.03 р. № 136 (далі – Інструкція № 136), є чинною, тому методика обліку отриманих шляхом централізованого постачання і списаних медикаментів не змінилась. Змінились тільки рахунки відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.13 р. № 1203 (далі – План рахунків № 1203).

Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженим наказом Мінфіну від 29.12.15 р. № 1219 (далі – Порядок № 1219), визначено, що:

1) установа, яка проводить закупівлю активів та їх подальший розподіл, застосовує такі субрахунки:

  • 1815 «Активи для розподілу, передачі, продажу», на якому ведеться облік активів, що придбані (вироблені, отримані) та утримуються з метою подальшого розподілу, передачі або продажу;
  • 2711 «Дебіторська заборгованість за внутрішніми розрахунками», на якому обліковується дебіторська заборгованість, яка виникла за операціями між розпорядниками бюджетних коштів із внутрівідомчої передачі. За дебетом цього субрахунка відображається виникнення такої заборгованості, за кредитом – її погашення чи списання;

2) установа, що отримує активи за внутрівідомчою передачею, відображає ці операції в бухобліку на таких субрахунках:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали