Бухоблік операцій із тарою
21.04.2016 803 0 1
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як відобразити в обліку операції з тарою, яка звільняється після використання продуктів і реалізується (поворотна тара входить до вартості поставлених товарів), у тому числі при реалізації тари, яку було оприбутковано на склад в минулому році.
Загальні положення
Тара є одним із видів запасів, що може мати місце в діяльності бюджетних установ. Вирішуючи будь-які питання, що стосуються діяльності бюджетної установи і бухгалтерського обліку зокрема, слід нагадати або з’ясувати, які ж норми законодавства можуть містити відповіді на ці питання або допомогти знайти правильний шлях їх вирішення.
З 2015 року порядок відображення в бухгалтерському обліку запасів бюджетних установ визначають:
- НП(С)БОДС 123 «Запаси», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.10 р. № 1202;
- Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектора, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації «Запаси»);
- План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затверджений наказом Мінфіну від 26.06.13 р. № 611 (далі – План рахунків).
Шляхи руху тари в бюджетній установі різні. Зазвичай тара надходить в установу від постачальників разом із товаром. З огляду на це, операції з її обігу відображаються одночасно з оприбуткуванням цього товару.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року