Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Бухоблік операцій із передачі-прийняття майна в разі ліквідації установи

Олена Чечуліна

30.06.2016 1075 0 1

На сьогодні почастішали випадки прийняття рішення органами управління щодо ліквідації бюджетних установ. У зв'язку з цим виникає безліч запитань із приводу відображення майна, що передається або приймається, як у тих установ, що ліквідуються, так і в тих, кому передаються функції. Звичайно, ці питання потребують більш обґрунтованого роз’яснення. Адже на практиці, незважаючи на вимоги законодавства щодо єдності порядку виконання бюджетів і ведення бухгалтерського обліку та звітності (п. 1 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу, далі – БК), органи управління бюджетних установ і контролюючі органи мають різні думки із приводу методологічних підходів до відображення в бухгалтерському обліку таких господарських операцій. Для впевненості у своїх діях бухгалтер повинен спиратися на вимоги законодавства, які ми і розглянемо в цій консультації.

Основні законодавчі акти, які є дороговказом при ліквідації установи

Звертаємо увагу бухгалтерів та інших причетних до господарської діяльності посадових осіб бюджетних установ на пріоритетність бюджетного законодавства, зокрема БК. Так, ч. 2 ст. 4 БК передбачено, що в разі якщо іншим нормативно-правовим актом бюджетні відносини визначаються інакше, ніж у БК, застосовуються відповідні норми БК.

Стосовно ліквідації або реорганізації бюджетних установ у ч. 10 ст. 51 БК визначено таке:

«...У разі утворення державних органів у поточному бюджетному періоді забезпечення їх діяльності в цьому періоді здійснюється в межах видатків, передбачених державним органам, які ліквідуються або реорганізуються у зв’язку з утворенням таких нових державних органів...

...У разі ліквідації або реорганізації державних органів у поточному бюджетному періоді забезпечення їх діяльності в наступному бюджетному періоді до завершення процедур ліквідації або реорганізації здійснюється в межах видатків, передбачених новим державним органом, які визначені правонаступниками чи яким передаються функції органів, що ліквідуються або реорганізуються».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали