999 бюджетних проведень: облік операцій із внесеним капіталом
Операції із внесеним капіталом – це нове поняття для бюджетників, тому у бухгалтерів виникає чимало запитань про його застосування. У консультації розповімо про складові внесеного капіталу та розглянемо на прикладах, як формується та змінюється його розмір.
Внесений капітал – це капітал розпорядників бюджетних коштів, сформований за відповідними рішеннями органів управління (п. 1 розд. ІІ Порядку № 307).
Як передбачено ст. 137 ГК, під час провадження некомерційної діяльності (а саме такою діяльністю займаються бюджетні установи) за суб’єктом господарювання – власником (уповноваженим ним органом) закріплюється майно на праві оперативного управління.
Отже, якщо бюджетна установа утримується за рахунок:
- місцевого бюджету – власником майна, що закріплюється за нею, є відповідна територіальна громада, а органом управління – місцева рада з її виконавчими органами;
- державного бюджету – власником майна, що закріплюється за нею, є держава, а органами управління – центральні органи виконавчої влади.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року