Щодо посадового окладу директора ЗДО
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 23.09.2021 р. № 1/11-7043
Щодо посадового окладу директора ЗДО
(Витяг)
Міністерство освіти і науки України розглянуло <…> запит <…> та повідомляє.
<…> Щодо порушеного у <…> запиті питання інформуємо, що відповідно до статті 31 Закону України “Про дошкільну освіту” (зі змінами) керівником закладу дошкільної освіти може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту (для директорів державних, комунальних закладів дошкільної освіти – вищу педагогічну освіту), стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років (крім керівників приватних, корпоративних закладів освіти), організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.
Оплата праці працівників закладів та установ освіти здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (зі змінами). Слід зазначити, що ця Інструкція застосовується в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним у наказі Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 “Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ” (зі змінами) (далі – наказ № 557).
У додатку 9 до наказу № 557 визначено, що оплата праці завідувача (директора) закладу дошкільної освіти здійснюється за 14 – 16 тарифними розрядами. Тарифні розряди встановлюються за наслідками атестації відповідно до кваліфікаційних вимог.
Атестація педагогічних працівників регламентована Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930 (далі – Типове положення). Це Типове положення визначає порядок атестації керівників, їх заступників, інших педагогічних працівників закладів освіти, у тому числі закладів дошкільної освіти.
Відповідно до пункту 4.11 Типового положення педагогічним працівникам, які не мають вищої освіти, а також керівникам гуртків, секцій, студій, інших форм гурткової роботи, працівникам, які працюють на посадах майстра виробничого навчання; культорганізатора; акомпаніатора; екскурсовода; інструктора з туризму; помічника директора з режиму, старшого чергового з режиму, чергового з режиму у загальноосвітніх школах та професійних училищах соціальної реабілітації; асистента вчителя-реабілітолога; консультанта психолого-медико-педагогічної консультації, незалежно від рівня здобутої ними освіти за результатами атестації встановлюються тарифні розряди.
При встановленні тарифного розряду враховуються освітній рівень працівника, професійна компетентність, педагогічний досвід, результативність та якість роботи, інші дані, які характеризують його професійну діяльність.
Заступник Міністра С. Даниленко
Коментарі до матеріалу