Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Проведення профмедоглядів за бюджетні кошти: що з ПДВ?

10.04.2020

Операції з постачання закладами охорони здоров’я — платниками податку послуг з охорони здоров’я, які оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є об’єктом оподаткування ПДВ за п. 185.1 ст. 185 ПКУ та звільняються від оподаткування ПДВ за пп. 197.1.5  ст. 197 ПКУ.

На дату зарахування бюджетних коштів у рахунок оплати вартості таких послуг на банківський рахунок платника податку — закладу охорони здоров’я такий платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну на неплатника ПДВ (оскільки отримувачами таких послуг є фізичні особи — неплатники ПДВ) з позначкою «Без ПДВ» та зареєструвати таку податкову накладну в ЄРПН.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.03.2020 р. № 1186/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з проведення профілактичних медичних оглядів, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, комунальне некомерційне підприємство медичної галузі відповідно до договору з Національною службою здоров'я України надає послуги з охорони здоров’я населенню, при цьому оплата таких послуг здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Законом України від 19 жовтня 2017 року № 2168-VIII «Про державні фінансові . гарантії медичного обслуговування населення» (далі - Закон № 2168) визначено програму державних гарантій медичного обслуговування населення (далі - програма медичних гарантій).

Згідно з пунктом 1 статті 2 Закону № 2168 програма медичних гарантій - програма, що визначає перелік: та обсяг медичних послуг (включаючі і медичні вироби) та лікарських засобів, повну оплату надання яких пацієнтам держава гарантує за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з тарифом, для профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв’язку 5 хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами.

Надавачі медичних послуг - заклади охорони здоров’я усіх фори власності та фізичні особи - підприємці, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договір про медичне обслуговування населення з головними розпорядниками бюджетних коштів.

Уповноважений орган - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

Відповідно до Закону № 2168 держава гарантує повну оплату згідно з тарифом за рахунок коштів Державного бюджету України наданні громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій (пункт 1 статті 3 Закону № 2168).

За рахунок Державного бюджету України окремо здійснюється фінансове забезпечення програм громадського здоров’я, заходів боротьби з епідеміями, проведення медико-соціальної експертизи, діяльності, пов’язаної з проведенням судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, та інших програм у галузі охорони здоров’я, що забезпечують виконанні загальнодержавних функцій, за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (пункт 2 статті 3 Закону № 2168).

Договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій укладається між закладом охорони здоров’я незалежно від форми власності чи фізичною особою - підприємцем, яка в установленому законом порядку одержала ліцензію на провадження господарської діяльності і мають ліцензію на постачання'-таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування ПДВ (крімпослуг, визначених підпунктам я «а»-«о» підпункту 197.1.5 пункту 197.1 зазначеної статті ПКУ).

Таким чином, операції з постачання закладами охорони здоров’я - платниками податку послуг з охорони здоров’я, які оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є об’єктом оподаткування ПДВ згідно з пунктом 185.1 статті 185 ПКУ та звільняються від оподаткування ПДВ згідно з підпунктом 197.1.5 пункту 197.1 статті 197 ПКУ.

На дату зарахування бюджетних коштів в рахунок оплати вартості таких послуг на банківський рахунок платника податку - закладу охорони здоров’я такий платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в а неплатника ПДВ (оскільки отримувачами таких послуг є фізичні особи - неплатники ПДВ) з позначкою «Без ПДВ» та зареєструвати таку податкову накладну в ЄРПН.

Особливості заповнення таких податкових накладних, зокрема, визначено пунктами 12, 17 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.201 5 №21, із змінами та доповненнями (далі - Наказ №21).

Відповідно до підпункту 6 пункту 3 розділу V Наказу №21 обсяги операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197 ПКУ, тимчасово звільнених від оподаткування відповідно до підрозділу 2 розділу XX ПКУ та звільнених відповідно до міжнародних договорів (угод) вказуються у рядку 5.

Для платників податку, які заповнюють рядок 5, та підприємств (організацій) осіб з інвалідністю обов'язковим є подання (Д6) (додаток 6).

Згідно із статтею 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
02.05.2025
Як відмовитися від спадщини та які наслідки
Прийняття спадщини – важливий юридичний крок, що має наслідки не лише майнового характеру. До складу спадщини входять не тільки права, а й обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Спадкоємцям можуть залишитися не виплачені...
02.05.2025
Вимоги до зберігання готової продукції
Безпечне зберігання готової продукції є важливим етапом виробничого процесу, що впливає не лише на якість товару, а й на безпеку працівників. Невиконання вимог з охорони праці під час організації складського господарства може призвести до травматизму, пожеж, пошкодження продукції або матеріальних вт...
02.05.2025
Після завершення митного оформлення складено РК_2: як у ПН відобразити коригування обсягу операцій вивезення товарів-РЕЗ
Більше за темою: Режим експортного забезпечення ПДВ: аналізуємо роз’яснення ДПС Як у податковій декларації з ПДВ відображається коригування обсягу операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту товарів-РЕЗ після завершення митного оформлення, складан...
Кращі матеріали
Центр сповіщень