Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (24-28.05.2021)

31.05.2021

Зміни в законодавстві з 24-28 травня 2021 року

Важливі роз’яснення держорганів на 28 травня 2021 року

Документи, що набрали чинності з 24-28 травня 2021 року

Про треба знати на цьому тижні?

Нацбанк змінив порядок виконання розрахункових документів стягувачів

Новий порядок передбачає виконання розрахункових документів стягувачів з урахуванням поточних надходжень коштів на рахунок клієнта протягом операційного дня (раніше банки виконували такі документи за рахунок поточних надходжень протягом операційного часу). Це дає можливість забезпечити оптимальне виконання банками розрахункових документів стягувачів.

Нові форми заявок-розрахунків на виготовлення та придбання акцизних марок

Мінфін наказом від 15.02.2021 р. № 102 затвердив форми документів, які використовують для придбання марок акцизного податку.

Президент підписав закон про земельну децентралізацію

Згідно з документом, землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) передаються в комунальну власність сільських, селищних, міських рад.

Наказ Мінекономіки вводить європейські гігієнічні вимоги до виробництва та обігу мінеральних і джерельних вод

Наказом визначаються гігієнічні вимоги до: виробництва та обігу води природної мінеральної та води джерельної; обладнання і технологічного устаткування, які використовуються під час вказаних вище процесів; обробки води природної мінеральної та джерельної.

Визначено середню вартість палива і бензинів

На підставі розрахунків акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (лист від 21.05.21 р. № 16/2-74/1/КМ-21) визначено середню вартість: 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm, яка становить 20,89 гривень; 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm, яка становить 24,84 гривень.

Важливо:

До 10 червня подаємо фінзвітність

У строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним треба подати до контролюючого органу: річну фінансову звітність та аудиторський звіт.

Якщо до 10 червня сплатити податковий борг, то скасують пеню та штрафи

Для того, щоб скористатися такою можливістю, платнику необхідно: написати до контролюючого органу заяву; сплатити до 10 червня 2021 року основну суму податкового боргу; не допускати виникнення нових податкових боргів з поточних зобов’язань.

Пропонується змінити порядок уведення нових форм декларацій та накладних

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт від 19.05.21 р. № 5516 про внесення змін до Податкового кодексу (далі – ПК) з метою встановлення строків набрання чинності для нових форм податкових декларацій, податкових та акцизних накладних.

6 відповідей Мінфіну на запитання про податкову реєстрацію нерезидентів в Україні

Нерезиденти мають реєструватися платниками податків до початку своєї господарської діяльності в Україні, а потім подавати податкову звітність і сплачувати податки. У противном разі їх очікує штраф.

Чи можливо використовувати декілька ПРРО на одному пристрої?

Програмне забезпечення для програмного реєстратора розрахункових операцій може бути одночасно встановлено на будь-яку кількість пристроїв, але використовувати один ПРРО можна тільки на одному пристрої і тільки одним касиром.

Актуально:

Держреєстрація потужностей оператора ринку: нова електронна послуга

Послугу надають територіальні органи Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Яка тривалість щорічної відпустки для різних категорій працівників?

Як правило, щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

В яких випадках чекати податківців с фактичною перевіркою?

Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки

Куди платити податки і звітувати, якщо змінилося місцезнаходження?

У разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Зовнішня торгівля України товарами за І квартал 2025 року
За І квартал 2025 року експорт товарів становив 9 952,7 млн дол. США, або 93,1 % порівняно із І кварталом 2024 року, імпорт – 18 467,5 млн дол. США, або 114,7 %. Негативне сальдо склало 8 514,8 млн дол. США (за І квартал 2024 року також негативне – 5 399,1 млн дол. США).  ...
16.05.2025
Як реформи в сфері захисту довкілля вплинуть на бізнес
«Зелений» перехід, сталі рішення та впровадження найкращих доступних технологій – це не перешкоди для роботи економіки, а вимога часу та нові можливості розвитку. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук обговорила найбільш гострі питання з представни...
16.05.2025
Стратегія розвитку фінансового сектору: Рада з фінансової стабільності схвалила зміни
Рада з фінансової стабільності (далі – РФС) на засіданні 13 травня зосередилася на підготовці до восьмого перегляду програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом та ухвалила низку рішень.  По-перше, РФС схвалила зміни до Стратегії розвитку фінансового сектору України, з...
Кращі матеріали
Центр сповіщень