Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Бізнес просить скасувати ще 10 000 регуляторних постанов

24.11.2016

Як відобразиться на бізнесі скасування 367 постанов, які прибрав на своєму засіданні уряд?

367 постанов і регуляторних актів, які обмежують діяльність бізнесу в Україні скасував сьогодні Кабінет міністрів. Принаймні такою є офіційна версія.

Більшість з цих постанов насправді ні на що не пливали, оскільки не несли якогось законодавчого навантаження. Але тут важливо дещо інше. Уряд нарешті акцентував увагу на цих питаннях і почав над ними працювати. В Мінекономрозвитку є спеціальна людина, яка відповідає за це. Є створена експертна група при Кабінеті міністрів. Тобто останні півроку процес триває і є сподівання, що все зрушиться. Зараз є необхідність переглянути близько 10 000 нормативно-правових актів.

Наскільки подібні речі полегшують ведення бізнесу?

Те, що ці кроки є – це вже позитив. Сьогодні не тільки скасували 367 постанов уряду, а і прийняли покроковий план покращення становища України в рейтингу doing business.

Цим планом дій визначено конкретні завдання, строки і виконавці для того, щоб Україна зайшла в топ-20. Це однозначно позитивно. І ми сподіваємося, що ми, завдяки цьому плану дій,  будемо рухатися вперед справді великими кроками.

Наведіть ще приклади «вбивчих» для бізнесу постанов, які треба швидко скасовувати.

Якщо ми думаємо, що якщо завтра скасуємо всіх 10 000 актів і всім стане одразу легше жити, то ми глибоко помиляємося. Якщо у нас не відбуватиметься змін в системі правосуддя, якщо не буде реформоване податкове законодавство, кредитування і валютне кредитування, то ці скасування не змінять життя підприємців на краще. Тому що і далі відбуватимуться рейдерства, підприємства віддаватимуть 65% валютної виручки, продовжуватиметься корупція в системі відшкодування ПДВ. Тому всі ці питання потрібно вирішувати в системі ключових реформ.

Якщо подивитися на оцінку податкової сфери в рейтингу doing business, то найкращі показники у тих, хто має найнижчі податки і найкоротші терміни адміністрування ПДВ. Якщо не буде ПДВ, а буде податок на виведений капітал, як дехто пропонує, то м опинимося одразу на 56 місці в рейтингу.

Акцентується увагу на рейтингу doing business, то там зведено всі найкращі практики. Світовий банк показує: якщо у вас буде це і це, то ваша економіка запрацює. Коли ми рухаємося за найкращими практиками, то отримуємо механізми, які реально починають діяти в конкретній державі.

З якої галузі потрібно починати скасування постанов?

Створення здорового конкурентного середовища в економіці. В певному періоді можуть виникати певні проблеми, але держава зараз має всі важелі для швидкого реагування. Створення конкурентного середовища в економіці має бути пріоритетом.

Наступним кроком має бути наведення порядку з монополіями. Наприклад минулого року запровадили ліцензії в 500 тисяч гривень для маленьких крафтових пивоварень. Уявіть собі, якою тоді має бути собівартість келиху крафтового пива.

Дуже важливо, щоб до таких речей був системний підхід. Потрібна системна робота, чітко визначені критерії. І ще важливо, щоб все це було сконцентроване в одному міністерстві. Я вважаю, що це повинно бути міністерство економічного розвитку.

Джерело: https://hromadskeradio.org/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали
Центр сповіщень