Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

5 важливих соцзмін від нового Кабміну для українців

26.05.2016

Відповідно до нового плану роботи Кабінету міністрів України, до 2017 року українців очікують значні зміни в соціальній сфері, серед яких: накопичувальні пенсії, реформування центрів зайнятості та підвищення мінімальних зарплат, повідомляє Сегодня.

Пенсії: відкриють персональні рахунки

Головне нововведення в плані Кабміну - введення вже з 2016 р особистих накопичувальних пенсійних рахунків! Планується, що відкладати гроші почнуть все, кому не виповнилося 35 років, щоб людина встигла до старості накопичити відчутну суму. Законопроект про це переданий в Раду, але поки не внесений до порядку денного.

Суть документа в тому, що з 2016 р роботодавець буде додатково до єдиного соцвнеску в 22% на заробіток працівника відраховувати ще 2% заробітку, на наступний рік - 3%, потім 4%, а з 2019 року - 5% на спецрахунок. Передбачено захист внесків від інфляції (як працює ця схема - см. Інфографіку). При виході на пенсію людина отримає надбавку до неї, причому у нього буде вибір: забрати все відразу або отримувати довічно рівними частинами.

Поки депутати проти збільшення податкового тягаря на бізнес. Ми тільки зменшили соцвнесок, щоб вивести зарплати з тіні, а тепер знову хочемо збільшити, бізнес не зрозуміє. Але інших грошей немає, а значить, введення відкладуть. Він підрахував, що навіть якщо система запрацює, надбавка за купівельною спроможністю виявиться невеликою.

Пільги: грошей на них мало

Кабмін продовжить субсидування населення (компослуги, доплати малозабезпеченим) в залежності від рівня доходів. Також уряд хоче стимулювати народ до економії води, світла, газу.

Збираються ввести в 2016 р і монетизацію проїзду тим, для кого він зараз безкоштовний, але відповідно до можливостей бюджету. Експерти кажуть, що реально пільг стане менше.

Кабмін може ще урізати і так невеликі соцнорми споживання, перш за все щодо газу і току, а все, що понад норму, - субсидується. Монетизація проїзду викличе протести пенсіонерів: "Проїзд монетизувати нескладно. Але нинішні можливості бюджету дозволяють виділити кожному пільговику по 20-30 грн на місяць на проїзд. Це набагато менше, ніж реально економлять старі, які зараз їздять безкоштовно. Ця сума буде змінюватися щорічно, з часом вона збільшиться до реальної, але коли це станеться, сказати складно.

Кодекс праці та доходи

Кабмін збирається збільшувати мінімальні зарплати так, щоб вони за 4-5 років досягли 50-60% середніх по країні, як рекомендує МОП (зараз у нас минзарплата - всього 28% від середньої, або 1450 грн). Це означає, що мінзарплати в перспективі повинні підвищитися до 2,5-3 тис. грн. У планах прийняття вже в цьому році сучасного Трудового кодексу (його повинні перевнести в Раду у зв'язку зі зміною уряду).

Експерти вважають, що зарплати набагато не виростуть, бо економіка поки тільки почала відновлення. Яким може бути новий ТК, сказати складно, адже його прийняття вже кілька разів відкладали: то він ущемляє права працівника, то, навпаки - роботодавця. Але підняти мінзарплати вище прожмінімума на кілька гривень реально.

"Урожай" податку не нерухомість перевищив всі очікування

Джерело: http://budport.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали
Центр сповіщень