Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

З 24.07.2024 діє новий Порядок державної реєстрації потужностей

Що сталося? Мінагрополітики наказом від 15.02.2024 № 431 затвердило Порядки державної реєстрації потужностей та ведення реєстру операторів ринку. Цей наказ набуде чинності з 24.07.2024. Згідно зі ст. 1 Закону від 23.12.1997 № 771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпеки та якості харчових продуктів» сільгосптоваровиробники є операторами ринку, адже вони мають будівлі, обладнання та інші засоби, земельні ділянки, на яких здійснюється первинне виробництво харчових продуктів (вирощуються сільгоспкультури). Отже, агропідприємства зобов’язані реєструвати потужності.

Про що розкажемо? Про основні новації Порядку державної реєстрації потужностей (далі – Порядок № 431).


Особливості реєстрації потужностей

У п. 3–6 розд. I Порядку № 431 визначено процедуру держреєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не потрібно отримувати експлуатаційний дозвіл.

Як і раніше, потужності реєструються безплатно (п. 4 розд. III Порядку № 431).

Держреєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку, зокрема транспортний засіб (далі – ТЗ), який використовують як потужність із реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам.

Водночас ТЗ, які оператори ринку використовують виключно для перевезення харчових продуктів, не пов'язаного з експлуатацією належної їм зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, підлягають кумулятивній держреєстрації.

Важливий нюанс! Для проведення реєстрації подають одну заяву (незалежно від кількості відповідних ТЗ), а за її результатами присвоюють один особистий реєстраційний номер.

При цьому не підлягає окремій держреєстрації ТЗ, який оператори ринку використовують у зв'язку з експлуатацією іншої належної їм зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл.

Адресою потужності, яка є ТЗ або іншим рухомим майном, визначено місцезнаходження (для юрособи) або задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) (для фізособи) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність.

Наприклад, сільгосппідприємство має зареєструвати потужність, якщо воно планує використовувати ТЗ для реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам (наприклад, продавати на ринку сільгосппродукцію із фургону).

Подання заяви про державну реєстрацію потужності

Згідно з п. 1 розд. II Порядку № 431 заяву для держреєстрації потужності слід подавати до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності. Також це можна зробити через ЦНАП.

Заяву подають за формою додатка до Порядку № 431 одним із таких способів:

  • особисто;
  • поштовим відправленням;
  • в електронній формі (у т. ч. через портал «Дія» у довільній формі, що придатна для сприйняття її змісту, з урахуванням відомостей, визначених формою заяви).

Заява подається оператором ринку не пізніше ніж за 10 календарних днів (далі – к. д.) до початку роботи потужності (п. 5 розд. II Порядку № 431).

У разі подання заяви в паперовій формі держреєстрація потужності здійснюється терорганом Держпродспоживслужби протягом 10 к. д. після отримання заяви (п. 2 розд. III Порядку № 431).

Якщо заява подається засобами порталу «Дія» (за наявності технічної можливості) або через інші електронні інформаційні ресурси тероргану Держпродспоживслужби, потужність реєструється автоматично в режимі реального часу (п. 3 розд. III Порядку № 431). Тобто в разі подання заяви в електронній формі строки реєстрації потужності в Порядку № 431 не уточнюються.

Хороша новина. У будь-якому разі оператор ринку має право розпочати експлуатацію потужності за принципом мовчазної згоди, якщо протягом 15 робочих днів після подання ним заяви терорган Держпродспоживслужби не прийняв рішення про відмову в держреєстрації потужності або не надав копії такого рішення оператору ринку (п. 12 розд. III Порядку № 431).

Коментарі до матеріалу
Популярне
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
21.03.2025
Як ФГ визначити своїх кінцевих бенефіціарів
Юридичні особи (в т. ч. ФГ) повинні подавати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) (або про їх відсутність). За несвоєчасне подання такої інформації передбачено штрафні санкції. Про порядок та строки такого інформування розповімо в цій статті. Юридичні особи (в т....
10.04.2025
Як прийняти нового члена до фермерського господарства
На законодавчому рівні правилам прийняття нового члена до фермерського господарства (далі – ФГ) приділено мало уваги. Водночас це одна з важливих дій, без яких не обходиться жодне ФГ. У цьому матеріалі розповімо, чим регулюється процедура прийняття нового члена до ФГ, з яких етапів вона склада...
Нове
24.04.2025
Як повідомити про зміну відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі ліцензіатів та місць обігу пального
З 08.04.2025 набула чинності постанова КМУ від 04.04.2025 № 374, якою затверджено, зокрема, Порядок ведення Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального, Порядок заповнення заяв щодо ліцензії на право зберігання пального та форму витягу з Реєстру . У статті розповімо, в яких випадках суб...
17.04.2025
Ліцензії на алкоголь, тютюн, пальне: хто має оновити інформацію до 01.07.2025?
Особи, які мають ліцензії, до 01.07.2025 мають подати органу ліцензування оновлені відомості. Розглянемо, хто та яким чином має їх подати у зв'язку із змінами правил ліцензування операцій з алкоголем, тютюном та пальним з 01.01.2025 – у зв’язку з уведенням у дію норм Закону від 18.0...
11.04.2025
Як перетворити приватне підприємство на ТОВ у зв’язку зі скасуванням Господарського кодексу?
Діяльність приватних підприємств нині регулюється нормами Господарського кодексу (далі – ГК). Однак у серпні 2025 року ГК втратить свою силу. Тому вже зараз у власників багатьох приватних підприємств постають запитання, що буде з їхнім підприємством після втрати сили ГК, чи потрібно щось зміню...
Кращі матеріали
Центр сповіщень