У пункті 140.5 Податкового кодексу (далі – ПК) названі різниці, які збільшують фінансовий результат податкового (звітного) періоду. Зокрема, пп. 140.5.12 ПК установлена різниця для колишніх єдинників-юросіб. Ставши платниками податку на прибуток, вони зобов'язані збільшувати фінрезультат на суми, які надходять їм на оплату товарів (робіт, послуг), відвантажених (виконаних, наданих) під час перебування на спрощеній системі.
У чому суть різниці?
Різниця за пп. 140.5.12 ПК (далі – різниця) – це доходи, зароблені у статусі єдинника, але отримані у статусі платника податку на прибуток.
Коригування фінрезультату на таку різницю логічно цілком зрозуміле. Адже у підприємства-єдинника при відвантаженні товару (виконанні робіт, наданні послуг) оподатковуваний дохід не виникає. І при отриманні оплати від покупців (замовників) цих товарів (робіт, послуг) після переходу на загальну систему об'єкт обкладення податком на прибуток теж не виникає. А завдяки такому коригуванню операція потрапляє під оподаткування.
Різниця відображається в рядку 3.1.12 додатка РІ до декларації з податку на прибуток. При цьому фахівці ДФС уважають, що збільшувати фінрезультат потрібно на всю суму коштів, що надійшли (ЗІР, категорія 102.12).