Найменування підприємства є обов’язковим реквізитом ПН (пп. «д» п. 201.1 ПК). Причому в ПН наводиться повна або скорочена назва підприємства, зазначена в статутних документах юрособи, або прізвище, ім’я, по батькові фізособи – платника ПДВ.
ПН, зареєстрована в ЄРПН, служить для покупця підставою для відображення податкового кредиту та не вимагає іншого додаткового підтвердження (абзац третій п. 201.10 ПК). Водночас податкова у своїх роз’ясненнях (ЗІР, категорія 101.16) поділяє помилки на ті, які не заважають ідентифікувати операції постачання, і ті, які не дозволяють цього зробити.
Так, на думку податкової, якщо в найменуванні контрагента допущено:
Для виправлення помилки в найменуванні контрагента до ПН потрібно оформити розрахунок коригування (далі – РК) з урахуванням таких особливостей (п. 22 Порядку № 1307):
Такий РК реєструє в ЄРПН постачальник.
Якщо помилка була зроблена не тільки в найменуванні, але й в ІПН, тоді порядок її виправлення буде іншим. Для цього постачальник повинен (п. 4.3 Листа № 36942):
1. Скласти на дату виявлення помилки РК, указавши в ньому:
Такий РК реєструється в ЄРПН тим покупцем, чий ІПН був зазначений у ПН. Якщо ПН була оформлена на неплатника ПДВ, тоді РК реєструє постачальник.
2. Виписати на дату виникнення податкових зобов’язань ПН, у якій указати:
Пам’ятайте, що у випадку несвоєчасної реєстрації ПН із правильним ІПН платникові ПДВ загрожує штраф згідно з п. 1201.1 ПК. |