Що змінилося в роботі: у зв'язку з переходом на МСФЗ підприємствам необхідно проаналізувати діючий на даний момент план рахунків і «підігнати» його під вимоги міжнародних стандартів.
Напевно, багато з вас звертали увагу на те, що в консультаціях деяких фахівців, які роз'яснюють застосування МСФЗ, не наводяться номери рахунків у звичному для нас розумінні, а тільки їх назви. Уся справа в тому, що МСФЗ не містять плану рахунків і не регулюють питання його застосування.
Що ж робити підприємствам, які переходять на МСФЗ? Адже навіть при першому знайомстві зі стандартами ясно, що без змін не обійтися. Можливо, вам доведеться переглянути свій план рахунків, якщо, наприклад:
Новий план рахунків доцільно розробляти і впроваджувати на етапі формування облікової політики. Це дозволить привести у відповідність облікові моменти різних операцій. Варто зазначити, що це вимагатиме додаткових трудозатрат і, можливо, грошових ресурсів. При автоматизованій системі обліку знадобиться допомога програмістів, тому що програмне забезпечення, вибудоване під український план рахунків, швидше за все, не зможе забезпечити користувачів фінзвітності необхідною інформацією.
При розробці плану рахунків з метою формування фінзвітності згідно з МСФЗ слід ураховувати: