Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Затверджено Правила виклику бригад екстреної меддопомоги та Порядок транспортування пацієнтів бригадами екстреної меддопомоги в ЗОЗ

30.07.2021 8 0 0

МОЗ ухвалив наказ від 26.03.2021 № 583 (далі - наказ № 583), яким затвердив:

  • Правила виклику бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (далі - Правила № 583);
  • Порядок транспортування пацієнтів бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги у заклади охорони здоров’я (далі - Порядок № 583).

Згідно з п. 7 Правил № 583 бригада виїжджає за рішенням диспетчера оперативно-диспетчерської служби в разі запиту керівника бригади для підсилення додатковою кількістю бригад або у випадках отримання інформації про такі скарги/симптоми пацієнта: непритомність або порушення притомності; судоми; раптовий розлад дихання, відсутність дихання, неефективність дихання; раптовий біль у грудній клітці; раптовий головний біль, що супроводжується запамороченням та/або нудотою; раптове порушення зору; порушення мовлення, слабкість у кінцівках, що виникла раптово; гіпо- та гіперглікемічну кому; гострий біль у черевній порожнині чи/та поперековому відділі; значну зовнішню кровотечу, блювання кров’ю, кровохаркання; ознаки внутрішньої кровотечі (різке падіння артеріального тиску, наростання частоти пульсу, різка загальна слабкість і блідість шкіри тощо); порушення перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча, інше); анафілактичну реакцію, спричинену різними чинниками; укуси змій та павуків; травми, які загрожують життю; нещасні випадки будь-якого характеру; тепловий удар і переохолодження, які загрожують життю; асфіксію всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи, удушення); надзвичайні ситуації будь-якого характеру; гострі психічні розлади (з поведінкою, небезпечною для життя пацієнта та/або людей поруч); інші стани, які загрожують життю та здоров’ю людини.

Таким чином, перелік не є вичерпним та може включати в себе інші стани, які не перераховані в цьому пункті. Головною ознакою таких станів є загроза життю та здоров’ю людини.

Відповідно до п. 7 Правил № 583 рішення щодо термінового транспортування пацієнта за медичними показаннями до ЗОЗ ухвалює керівник бригади. Після огляду та надання екстреної медичної допомоги на місці події керівник бригади, у разі наявності показань, повинен отримати згоду пацієнта, його родичів або законних представників на транспортування до ЗОЗ, крім випадків, передбачених Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII (п. 4 Порядку № 583).

Згідно з п. 5 Порядку № 583 бригада здійснює транспортування до ЗОЗ, заповнивши електронну форму первинної медичної облікової документації № 114/о «Супровідний листок. Талон до супровідного листка», затверджену наказом МОЗ від 17.11.2010 № 999, за направленням на екстрену госпіталізацію (якщо такої можливості немає, заповнюють паперову форму № 114/о).

Наказ № 583 набрав чинності 20 липня 2021 року.

moz.gov.ua

Коментарі до матеріалу