Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Ухвалено закон, який удосконалює доступ пацієнтів до інноваційних ліків за рахунок бюджетних коштів

22.09.2021 16 0 0

Верховна Рада у другому читанні прийняла Закон «Про внесення зміни до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу» (законопроект № 4662), який удосконалює доступ пацієнтів до інноваційних лікарських препаратів за рахунок бюджетних коштів із застосуванням процедур договорів керованого доступу. 

Законом доповнено розділ X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» положенням, яке передбачає, що до 31 грудня 2023 року дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є оригінальні (інноваційні) лікарські засоби, що підлягають закупівлі за договорами керованого доступу та внесено відповідні зміни до статті 791 розділу ХІ Основ законодавства України про охорону здоров’я, які укладаються відповідно до закону центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, або за його дорученням особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, з власником реєстраційного посвідчення на оригінальний (інноваційний) лікарський засіб або уповноваженим ним представником.

Ухвалення цього документу має допомогти людям, які страждають на захворювання, що мають важкий, хронічний перебіг і загрожують життю людини та потребують довічного і, як правило, коштовного лікування.

Законопроект впроваджує новий механізм закупівель інноваційних препаратів для лікування важких хронічних захворювань. Відтепер держава буде напряму домовлятись з виробниками стосовно доступу до  лікарських засобів. Це потенційно дасть змогу отримати нижчі ціни. Перелік ліків, які можуть закуповуватись за договорами керованого доступу, буде погоджувати Кабінет Міністрів після їх аналізу та оцінки з боку Департаменту оцінки медичних технологій Державного експертного центру МОЗ.

Інструмент дозволяє МОЗ створювати переговорні групи та домовлятися про особливі умови: об’єми закупівлі, термін угоди, умови постачання/моніторингу та знижки. 

Механізм ДКД пілотуватиметься в Україні протягом 3 років для оцінки ефективності його використання в національному контексті. У разі якісного відпрацювання усіх процедур цей механізм буде застосовуватись на постійній основі.

Аналогічний механізм закупівель вже багато років діє в багатьох країнах світу, таких як США, Велика Британія, Польща тощо, і допомагає мільйонам важкохворих громадян.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу