Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Урядом схвалено постанову «Про підготовку до запровадження умов оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році»

24.10.2023 52 0 0

 Документом передбачено проведення класифікації посад державної служби для подальшої можливості запровадження у 2024 році нової моделі оплати праці. Зокрема, постановою затверджено обов’язкові для класифікації документи, а саме: Каталог типових посад та Алгоритм проведення класифікації посад державної служби в умовах воєнного стану. Очікуваними термінами проведення класифікації є місяць з дня набрання чинності постанови.

Варто зауважити, що нові умови оплати праці державних службовців на 2024 рік закріплено в законопроєкті № 10000. Зазначена постанова КМУ дозволяє запустити механізм проведення класифікації посад. Проте, це варто розглядати як перший крок для запровадження нових підходів і зміни системи оплати праці державних службовців на основі класифікації посад. 

Разом із тим, законодавчою рамкою нової моделі системи оплати праці державних службовців є законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад (№ 8222). В липні 2023 року Парламент схвалив проєкт закону у першому читанні. Саме він є наріжним каменем реформи системи оплати праці держслужбовців. Закладена в ньому модель здатна забезпечити нові підходи в оплаті праці на основі класифікації посад. 

Додамо, що проєкт постанови розроблено НАДС на виконання протокольного рішення Уряду від 01 вересня та пункту 5 Протоколу наради під головуванням Прем’єр-міністра України від 31 серпня 2023 року.

https://t.me/NADS_Ukr

Коментарі до матеріалу