Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Змінений порядок повернення надмірно сплачених коштів до бюджету діє з 13 липня

14.07.2023 150 0 0

Згідно з наказом Мінфіну від 05.05.2023 № 234, внесено зміни до Порядку повернення (перерахування) коштів до державного та місцевих бюджетів. Зокрема, платіжна інструкція підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.

До переліку обов'язкової інформації, яку слід зазначати у заяві про повернення (перерахування) коштів з бюджету, тепер входить назва небанківського провайдера платіжних послуг.

Якщо зарахування коштів до держбюджету в іноземній валюті виявиться помилковим або надмірним, Казначейство звертається до банку з платіжною інструкцією на повернення коштів та відповідними документами (заявою, поданням (висновком), судовим рішенням і т.д.). Це стається упродовж п'яти робочих днів з дня отримання заяви або подання (висновку) для здійснення валютного нагляду.

Якщо кошти (крім податків, зборів, пені, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС та органи Держмитслужби) помилково зарахували до відповідного бюджету у зв'язку з доведенням до платника неправильних реквізитів рахунку за надходженнями, перерахування коштів до відповідного бюджету здійснюють без заяви такого платника.

Наказ набрав чинності з дня опублікування в «Офіційному віснику України» від 13.07.2023 № 61. Зміни діють з 13 липня.

Коментарі до матеріалу