Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи зараховується до страхового стажу період догляду за особою з інвалідністю?

22.11.2023 34 0 0

Згідно із Законом України № 1058-IV від 15 квітня 2023 року “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено зарахування до страхового стажу періодів:

  • догляду за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду;
  • догляду за дитиною з інвалідністю чи за тяжко хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність.

 
До страхового стажу зараховується період догляду за дотриманням певних умов:

  •  якщо людина, яка здійснювала догляд є працездатною (не досягла пенсійного віку та не є особою з інвалідністю);
  •  не працювала в такий період;
  •  отримувала в органах соціального захисту населення допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

 Період догляду враховується до страхового стажу людини, оскільки у цей період вона є застрахованою особою (ст. 11 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”). Страхувальником для неї є відповідний орган соціального захисту населення, що виплачує їй допомогу, надбавку або компенсацію.
 
Якщо догляд мав місце у період з липня 2000 року (після впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування), то заробіток за цей період враховується у розмірі мінімальної заробітної плати. У разі доцільності зазначений період “оптимізується” (вилучається з підрахунку індивідуального коефіцієнту заробітку для обчислення пенсії як період з найнижчим заробітком).

https://www.pfu.gov.ua

Коментарі до матеріалу