Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Випуск: Новини тижня для бюджетних установ (08.05.2023 - 12.05.2023)

12.05.2023 74 0 0

Бюджет. Бухгалтерський огляд

 

Чи зараховується до стажу час, коли за працівником призваним на військову службу зберігалася посада

Середній заробіток за такими працівниками не зберігається і вказаний період до стажу, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується.

Оплата листків непрацездатності за період самоізоляції 

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу), в тому числі на період перебування в закладі охорони здоров’я, на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби. 

Оренда будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів

Так. Відповідно до п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.      

Чи надається допомога по тимчасовій непрацездатності звільненому працівнику

Статтею 12 Закону № 1105 передбачено, що право на страхові виплати за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їхніх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Термін повернення трудової книжки в разі звільнення працівника

До Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці звернулась заявниця з проханням надати роз’яснення з питання щодо терміну повернення трудової книжки в разі звільнення працівника.

 

Бюджет. Новини законодавства

 

Мінреінтеграції: Уряд дозволив доступ до реєстрів на певних частинах територій активних бойових дій

Наразі доступ до реєстрів дозволено на територіях можливих бойових дій. Але такого доступу не було на територіях активних бойових дій.

Уряд ухвалив зміни щодо нотаріату, держреєстрації та функціонування державних електронних інформаційних ресурсів в умовах воєнного стану

Сьогодні на засіданні Уряду прийнято постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату, державної реєстрації та функціонування державних електронних інформаційних ресурсів в умовах воєнного стану», розробленої з ініціативи Міністерства юстиції.

Уряд вніс зміни до постанов щодо встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я

Уряд ухвалив зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1317 та від 25.04.2018 № 306, якими врегульовано процедуру встановлення МСЕКами цивільному населенню, яке з 24 лютого 2022 року перебуває або перебувало на території проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, причинного зв’язку інвалідності із проведенням зазначених заходів, та врегульовано процедуру прийняття Мінветеранів рішення про встановлення факту одержання вищевказаними особами ушкодження здоров’я від боєприпасів на території проведення зазначених заходів.

Коментарі до матеріалу