Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Питання розрахунку екологічного податку

16.02.2023 90 0 0

Чи збільшується розмір екологічного податку, якщо у суб’єкта господарювання є факт перевищення затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів або у разі їх відсутності?

Головне    управління    ДПС   у   м. Києві    повідомляє,  що відповідно до пп. 242.1.3 п. 242.1 ст. 242 Податкового кодексу України об’єктом та базою оподаткування екологічним податком, що справляється за розміщення відходів, визначено, зокрема, обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання.

Згідно із п. 249.6 ст. 249 ПКУ суми екологічного податку, який справляється за розміщення відходів, обчислюються платниками самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів, ставок податку та коригуючих коефіцієнтів у порядку визначеному ПКУ. Тобто, на підставі фактичних обсягів розміщення відходів протягом звітного кварталу.

Наявність або відсутність затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів у платника екологічного податку не впливає на обчислення сум екологічного податку, що справляється за розміщення відходів.

Розмір екологічного податку при обчисленні сум податку у разі перевищення платником податку затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів або у разі їх відсутності не збільшується.

https://kyiv.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу