Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Торги на Prozorro тимчасово проходитимуть без аукціонів

03.01.2023 53 0 0

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови №1178, покликані забезпечити рівні права всіх учасників закупівель під час регулярних і тривалих відключень електроенергії. Тож від 3 січня, коли Постанова буде опублікована, відкриті торги з особливостями тимчасово будуть проходити без аукціону.
З початку масованих обстрілів нашої енергоінфраструктури з боку країни-терориста, ми все частіше отримували звернення від підприємців, які не змогли взяти участь в аукціоні через відсутність інтернету. Кілька разів ми були вимушені перенести дату проведення аукціонів, однак у нинішніх умовах це не є системним розв’язанням проблеми і призводить до затягування торгів.
Відмова від аукціонів — це тимчасове рішення, і ми будемо раді їх повернути, щойно ситуація з нашою енергосистемою буде більш стабільною та прогнозованою. А завдяки нашим героїчним силам ППО та енергетикам ми вже бачимо, що Україна рухається в цьому напрямку.
Водночас наголошуємо, що навіть за відсутності аукціонів у системі Prozorro і надалі проводитимуться конкурентні закупівлі, що дозволятимуть заощаджувати кошти. Система автоматично визначатиме найбільш економічну вигідну пропозицію на основі цін, які надали постачальники при подачі своєї тендерної пропозиції.

 Тож наші поради Замовникам:

  •  якщо у вас в тендерній документації є інформація про етап проведення аукціону при проведенні закупівлі, то внесіть зміни у свою тендерну документацію, щоб вона відповідала оновленому законодавству;
  •  при плануванні закупівель враховуйте нові строки проведення закупівлі, які завдяки тимчасовій відмові від аукціону трішки скоротиться;
  •  ставте строк подання пропозицій такий, щоб учасники встигали готувати свої пропозиції. Наприклад, при проведенні закупівлі простих товарів, послуг можна ставити мінімальні строки подання пропозицій. А при закупівлі складних робіт чи послуг варто збільшити строк подання пропозицій, щоб учасники встигали підготувати свої пропозиції та за потреби отримати необхідні довідки тощо.

 Наші поради Постачальникам:

  • при поданні пропозиції враховуйте, що у вас не буде можливості знизитися в аукціоні, адже відкриті торги з особливостями не передбачають тепер проведення аукціону;
  • подавайте пропозицію з такою ціною, яка на вашу думку дасть вам можливість виграти;
  • намагайтесь подавати пропозиції завчасно та не відкладайте подання пропозиції на останній момент;
  • завантажуйте всі необхідні документи, що вимагаються тендерною документацією на етапі подання пропозиції, а не розраховуйте на 24 години на виправлення помилок, адже на подання пропозиції у вас є мінімум 7 днів, а виправляти помилки можна всього протягом 24 годин, протягом яких можуть також бути проблеми зі світлом/зв’язком.

https://prozorro.gov.ua

Коментарі до матеріалу