Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Щодо правомірності вимагання військового квитка роботодавцем з печаткою військкомату про взяття на облік при працевлаштуванні на роботу

09.06.2023 46 0 0

Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) надає роз’яснення з питання щодо правомірності вимагання військового квитка роботодавцем з печаткою військкомату про взяття на облік при працевлаштуванні на роботу.

Порядок прийняття на роботу, а також документи, які має подати кандидат на посаду визначає ст. 24 КЗпП, яка зобов’язує кандидатів на працевлаштування подати з-поміж іншого військово-обліковий документ.

Додаткові вимоги встановлює Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який КМУ затвердив постановою від 30.12.2022 № 1487 (далі — Порядок). Роботодавець зобов’язаний перевірити в особи, яка працевлаштовується, наявність: військово-облікового документа; відмітки у військово-обліковому документі про взяття на військовий облік.(абзац другий пункту 34 Порядку).

З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють: перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

https://kh.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу