Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можна звільнити працівника за «невідповідність» посаді?

29.05.2023 62 0 0

При укладені трудового договору працівнику може встановлюватись випробувальний термін з метою перевірки його відповідності роботі, яка доручається. При цьому, працівник погоджується виконувати встановлені роботодавцем зобов’язання та дотримуватись внутрішнього регламенту. Керівництво, відповідно, має забезпечувати необхідні умови праці та своєчасно оплачувати роботу (ч. 1 ст. 21 КЗпП України). Відповідно до ст. 26 КЗпП України умова про випробування повинна бути зазначена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

За визначений період буде здійснена перевірка відповідності співробітника посаді. Період випробування відповідно до ст. 27 КЗпП України не може перевищувати 3 місяців, та 6 місяців у разі погодження з профспілкою. Дні, в які робітник фактично не виконував обов’язки, до тривалості випробувального терміну не зараховуються.

Протягом періоду випробування у разі невідповідності працівника своїм обов’язкам, роботодавець може підписати наказ про звільнення. В такому випадку попередити робітника необхідно за три дні, як передбачено ст.28 КЗпП України.
«Невідповідність» посаді не дорівнюється до порушення трудової дисципліни. Роботодавець має повне право приймати рішення щодо відповідності та звільнення.

Умовами для звільнення на підставі п. 11 ст. 40 КЗпП України є рішення про невідповідність працівника посаді; своєчасне письмове попередження про звільнення; незакінчений строк випробування.

Звільняючи працівника за невідповідність вимогам роботи, керівник має вказати вимоги, про які йдеться. Вони, в свою чергу, мають бути зазначені в документах.

https://t.me

Коментарі до матеріалу