Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Куди сплачується військовий збір та подається Розрахунок у разі зміни суб'єктом господарювання місцезнаходження протягом року?

05.12.2022 8 0 0

Відповідно до п.п. 1 прим. 2 п. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України військовий збір, що сплачується (перераховується) згідно з п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.

У разі зміни місцезнаходження суб'єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків та зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду (п. 8 ст. 45 БКУ).

Відповідно до п.п. "б" п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зобов'язані подавати в рядки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, та сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 затверджено Порядок обліку платників податків та зборів (далі – Порядок) , відповідно до п. 10.13 розд. X якого, суб'єкт господарювання після зняття з обліку в контролючому органі за попереднім місцезнаходженням продовжує обліковуватися та сплачувати налоги з урахуванням п. 10.2 розд. X Порядку (п. 10.13 розд. Х Порядку).

Відповідно до п. 10.2 розд. Х Порядку в разі зміни місцезнаходження суб'єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків та зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду (календарного року).

З огляду на вищезазначене, в разі зміни суб'єктом господарювання місцезнаходження, пов'язаного зі зміною адміністративного району, військовий збір сплачується до закінчення поточного бюджетного року за попереднім місцезнаходженням.

При цьому Розрахунок подається за основним місцем обліку, тобто до контролюючого органу за новим місцезнаходженням суб'єкта господарювання.

https://zp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу