Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Які документи можуть підтверджувати виконання обов’язків добровольця ТО у робочий час, щоб роботодавець продовжував виплату середнього заробітку?

14.08.2023 23 0 0

З 19 липня 2022 року ч. 3 ст. 119 КЗпП України діє в наступній редакції: за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Міністерство економіки у своєму листі від 16.08.2022 р. №4711-06/59141-07, виділило працівників, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, до окремої категорії та роз`яснило, що пунктом 3 форми контракту добровольця територіальної оборони, затвердженої наказом Міністерства оборони України № 84 від 07.03.2022 р., передбачено, що на добровольця територіальної оборони, який уклав цей контракт, поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та ст. 119 КЗпП. Отже, роботодавець вправі вимагати від добровольця - члена ДФТГ підтвердження того, що виконання поставлених командиром завдань здійснюється у робочий час.

Для збереження середнього заробітку працівник має надати роботодавцю усі наявні докази, що він виконує обов’язки добровольця у свій робочий час.

Такими документами:

  • є контракт добровольця ТО, 
  • наказ/розпорядження/рішення про зарахування до добровольчого формування, 
  • посвідчення члена добровольчого формування, 
  • графіки чергувань добровольця, 
  • накази командира ДФТГ, що підтверджують виконання поставлених завдань територіальної оборони у робочий час.

https://t.me/ternopildsp

Коментарі до матеріалу