За чотири місяці 2025 року органами ДВС Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) було стягнуто понад 63,3 млн грн заборгованості з виплати заробітної плати на користь 1 616 осіб.
Уявіть: ви працюєте чесно, віддаєте роботі сили, час і частинку себе, а натомість не отримуєте навіть заробленого. Саме така гірка правда спіткала сотні людей на підприємствах Півдня та Південного сходу України. Захист прав громадян на своєчасне отримання заробітної плати та інших виплат, пов’язаних із трудовими правовідносинами, є одним із пріоритетів органів державної виконавчої служби.
Виконання таких рішень регулюється, зокрема, Законом України «Про виконавче провадження», згідно з яким:
Так, у результаті вжитих заходів державними виконавцями:
У Кіровоградській області стягнуто найбільшу заборгованість із заробітної плати з ТОВ «Світловодськпобут» — 30,8 млн грн на користь 350 осіб, а також із КП «Долинське міське комунальне господарство» — 2,3 млн грн для 28 осіб.
У Дніпропетровській області, завдяки вжитим заходам примусового характеру, 135 працівників у Дніпрі отримали понад 4 млн грн коштом арештованих рахунків комунального підприємства.
У Кривому Розі понад 30 осіб повернули майже 2 млн грн завдяки реалізації рухомого майна боржника.
Ці кошти — оплата лікування, навчання дітей, комунальних послуг. Це — відновлена віра в справедливість.
За січень–квітень 2025 року державними виконавцями Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) стягнуто:
Перелік підприємств-боржників — у Єдиному реєстрі боржників: (вкладка «Заборгованість по заробітній платі»).
https://just-dnipro.gov.ua