Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи нараховувати ПДВ на вартість основних засобів, що списуються?

15.02.2018 1227 0 1

Бюджетна медустанова, зареєстрована платником ПДВ, списує медичне обладнання, яке використовувалося для надання установою платних медичних послуг, звільнених від оподаткування відповідно до пп. 197.1.5 Податкового кодексу (далі – ПК). Суму ПДВ, враховану у складі вартості придбання такого обладнання, не віднесено до податкового кредиту. Чи потрібно нараховувати ПДВ на балансову (залишкову) вартість такого об’єкта в разі його списання, якщо об’єкт не придатний до подальшого використання?

Об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПК розташоване на митній території України (пп. «а», «б» п. 185.1 ПК).

Як визначено в пп. 14.1.191 ПК, під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. Постачанням товарів також вважається ліквідація платником податку за власним бажанням необоротних активів, які перебувають у такого платника.

Ліквідація основних засобів (далі – ОЗ) за самостійним рішенням установи для цілей обкладення ПДВ розглядається як постачання таких виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації (п. 189.9 ПК).

Ліквідація необоротних активів для цілей обкладення ПДВ не розглядається як операція з постачання, у разі якщо:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали