Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Надбавка за вислугу років працівникам рад: обґрунтування виплати

Працівники таких структур, як органи місцевого самоврядування (включаючи створені останнім часом об‘єднані територіальні громади), вправі одержувати заохочення за певний час роботи в цих органах у вигляді надбавки за вислугу років. Розглянемо нормативне підґрунтя для здійснення таких виплат та ситуації із практики їх установлення.

Нормативно-правова база для встановлення надбавки за вислугу років

За Законом від 07.06.01 р. № 2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» (далі – Закон № 2493) умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування має визначати Кабмін.

Доцільним видається розглянути, які саме категорії осіб можуть перебувати у трудових відносинах в органах місцевого самоврядування (далі – ОМС). Тож за ст. 2 Закону № 2493 у цих органах працюють посадові особи, на яких покладається здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і які отримують заробіток за рахунок місцевого бюджету.

У свою чергу, в ОМС є (ст. 3 Закону № 2493):

  • виборні посади, на які особи обираються територіальною громадою;
  • виборні посади, на які особи обираються або затверджуються радою;
  • посади, на які особи призначаються головами відповідних рад на конкурсній основі (чи за іншою встановленою законодавством процедурою).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали