Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Рахунки для сплати за землю: хто відкриває і хто повідомляє платників податків

Із цієї консультації ви дізнаєтесь: про повноваження органів Казначейства та ДФС при відкритті бюджетних рахунків за доходами та зарахування на них податків і зборів.

Відкриття рахунків для зарахування податків і зборів

Порядок справляння плати за землю регулюється розд. ХII Податкового кодексу (далі – ПК). Як передбачено ст. 269 ПК, платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, яким земельні ділянки передано у власність або надано в користування.

Із 01.01.15 р. плата за землю, яка справляється у вигляді земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, належить до місцевих податків, які встановлюються органами місцевого самоврядування. Сільські, селищні, міські ради в ме- жах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів (ст. 277, 282 ПК).

Відповідно плата за землю є одним із видів надходжень до місцевого бюджету, що затверджується рішенням про місцевий бюджет.

Важливо знати, що механізм зарахування доходів до місцевих бюджетів визначено Порядком організації роботи органів Державної казначейської служби України у процесі казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затвердженим наказом Держказначейства від 09.08.13 р. № 128 (далі – Порядок № 128), та Порядком казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженим наказом Мінфіну від 23.08.12 р. № 938 (далі – Порядок № 938).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали