Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Закупівля природного газу в постачальника «останньої надії»

Постачальник «останньої надії» – це визначений КМУ постачальник, який не має права відмовити в укладенні договору постачання природного газу на обмежений період часу (п. 26 ч. 1 ст. 1 Закону № 329). Відповідно до розпорядження КМУ від 09.12.15 р. № 1307-р як переможця конкурсу постачальником «останньої надії» строком на 3 роки визначено НАК «Нафтогаз України».

Постачання природного газу замовнику (споживачу) здійснює постачальник «останньої надії», в разі якщо постачальника природного газу, з яким укладено було замовником попередньо договір, ліквідовано, визнано банкрутом, його ліцензію на провадження діяльності з постачання природного газу анульовано або її дію зупинено, а також в інших випадках, передбачених правилами для постачальника «останньої надії».

Таке постачання здійснюється:

  • у порядку, визначеному правилами для постачальника «останньої надії» (див. постанову НКРЕКП від 30.09.15 р. № 2496);
  • на умовах типового договору постачання постачальником «останньої надії» (див. постанову НКРЕКП від 30.09.15 р. № 2501).

Зауважимо, що постачальник «останньої надії» постачає природний газ замовнику (споживачу) протягом строку, який не може перевищувати 60 діб та триває до кінця календарного місяця, що настає за місяцем початку фактичного постачання природного газу споживачу постачальником «останньої надії».

При цьому, як передбачено Правилами для постачальника «останньої надії», ціна природного газу, який ним постачається, не повинна обмежувати конкуренцію на ринку природного газу. Разом з тим ціна природного газу, за якою постачальник «останньої надії» постачає природний газ замовнику (споживачу), має бути не вищою ніж на 5 % від максимальної ціни, яка склалась на ринку природного газу за попередній місяць.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

3312 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали